Marsz Wolności w Warszawie

6 maja w Warszawie odbędzie się #MarszWolności, w którym wraz z KOD i Platformą Obywatelską, weźmie udział wiele innych partii, organizacji i ruchów społecznych.

Po co jest ten Marsz?
Rok temu ulicami stolicy udało nam się wspólnie poprowadzić największy marsz w historii Polski po 1989 r. „Jesteśmy i będziemy w Europie”. W marszu wzięło udział ponad 200 tysięcy osób. Szli w nim ludzie zaniepokojeni sposobem sprawowania władzy przez rządzącą partię i kierunkiem, w którym zmierza Polska. Niestety hasła, które wówczas można było przeczytać na transparentach, nie straciły nic ze swej aktualności. Wręcz przeciwnie. Rząd PiS zaostrza antyeuropejską politykę i retorykę.

Chcemy, żeby #MarszWolności był wielką demonstracją przywiązania Polek i Polaków do wartości europejskich. Chcemy by był ostrzeżeniem dla PiS i ludzi, którzy w imieniu tej partii sprawują władzę – bo nie robią tego w imieniu wszystkich Polaków. Ostrzegamy, że nie pozwolimy na łamanie Konstytucji, na niszczenie demokracji. I nie zgadzamy się na wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej.

Polacy czują się Europejczykami, a europejskość, to praworządność. Przywiązanie do wartości europejskiej, to przywiązanie do takich wartości jak: państwo prawa, niezależne samorządy, niezależność sądownictwa, wsparcie dla organizacji pozarządowych, odpolityczniona edukacja, niezależne i wolne badania naukowe, silna i profesjonalna armia.

Marsz Wolności popierają federacje samorządowe, Związek Nauczycielstwa Polskiego, organizacje pozarządowe. Poparcie dla idei marszu zadeklarowali ludzie kultury, autorytety ze środowiska naukowego i prawniczego, celebryci. Dołącz do nas!

6 maja, sobota, godz. 13.00, Plac Bankowy, Warszawa. Spotkajmy się na #MarszWolności Pokażmy naszą jedność, siłę i determinację!